خوش آمدید، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

اگر به فونتهای فارسی علاقه‌مندید و یا به یک مجموعه بزرگی از فونت‌های متنوع نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم که جدیدترین بستهٔ جامع فونتهای فارسی ایران فونت را که در اواخر سال 2017 و برای زمستان 2018 به روزرسانی شده است را خریداری کنید. پرداخت این وجه مایه دلگرمی ما در ادامه دادن این راه خواهد بود. ممنون

رایـگـان!

فونت ایکس بی کیهان – XB Kayhan Font

  • نام فونت (به انگلیسی): XB Kayhan
  • وزن: Light, Regular, Medium, Bold
  • سال انتشار: 1396
  • ورژن یا شماره ویرایش: 1/000
  • کاربرد: صفحه آرایی, فونت وب, دیگر
  • زبان: اردو, عربی, فارسی
فونت ایکس بی کیهان - XB Kayhan Font - تصویر1
لینک دانلود: دریافت - Download
اشتراک گذاری: Telegram twitter facebook googleplus

درباره فونت ایکس بی کیهان

عمدهٔ این قلم‌ها ابتدا در مجموعه ای زیر عنوان «قلم‌های سری ایکس» (که حالا سری ایکس ۱ نام گرفته است) برای استفاده روی مکینتاش و تنها با تکنولوژی AAT عرضه شده بودند. قلم‌های سری ایکس ۱ همگی در نامشان یک پیشوند X دارند.

در این به‌روز رسانی اساسی، علاوه بر اضافه شدن پشتیبانی برای زبان‌های یاد شده، تکنولوژی OpenType نیز برای قابل استفاده بودن روی PC افزوده شده است. ضمناً تکنولوژی «کرنینگ» نیز برای بهبود نمایش خطوط به این قلم‌ها اضافه گردیده است.

به دلیل ضرورت تفکیک این سری به‌روز رسیده با سری اولیه، به پیشوند X نام این قلم‌ها حرف دیگری اضافه شده است که بنا به شکل خطوط، قلم‌ها را به سه دستهٔ کلی XB (خطوط با نمای استاندارد و مناسب کتاب… Book) و XM (خطوط با نمای متفاوت و مناسب مجلات… Magazine) و XP (خطوط با نمای آزاد و مناسب استفادهٔ آزاد مانند اعلامیه‌های دیواری و نظائر آن… Pamphlet) تقسیم کرده است. اما همهٔ این قلم‌ها در انواع گوناگونشان به قلم‌های سری ایکس ۲ تعلق دارند و همگی از همان دامنه و امکانات تکنولوژیک برخوردارند. وجه تمایز این قلم‌ها با قلم‌های سری ایکس ۱ در دو حرفه بودن پیشوند نام آنهاست.

در کجا میتوان از فونت ایکس بی کیهان استفاده کرد؟

اولویت در قلم‌های سری ایکس ۲ به مصرف عمومی داده شده است. در صورت نیاز به استفاده از این قلم‌ها در متون قرآنی و آموزشی، احتمالاً ضرورت پیدا خواهد کرد که در واژه‌پرداز فاصلهٔ میان خطوط را اندکی افزایش داد.

راستی منتظر نظرات و دیدگاه های شما در رابطه با فونت ایکس بی کیهان هسیم.

 

شناسه فونت: 82058f3190772cea
instagram.com/iranfont telegram.me/iranfont
Mellat-logo logo-enamad logo-samandehi Saman-logo

ارسال نظر