فونت مطبوعاتی

در این بخش قصد داریم تا به معرفی دقیق فونت مطبوعاتی؛ رویکردهای استراتژیک فونت مطبوعاتی، اصول ابتدائی طراحی فونت و تکنیک‌های اجرائی فونت فارسی که برای اجرای طراحی دانلود رایگان فونت جدید مطبوعاتی احتیاج است بپردازیم. برای شروع می‌توانید از محصولات فونت فارسی زیر استفاده کنید:

فونت مطبوعاتی

یکی از عناصر صفحه آرایی حروف می‌باشند؛ حروف نقش بسزایی را در صفحه آرایی ایفا می‌کنند. حروف دارای روحیات تصویری گوناگون میباشد و تداعی کننده حالات مختلف هستند. طراحی حروف از ابداع خط تا کنون دستخوش پیشرفت و تکامل بسیاری بوده است. با پیدایش کامپیوتر و سهولت استفاده از حروف گوناگون با اندازه های متفاوت که امروزه به مدد سایت های طراحی فونت ما شاهده بسیار، بسیار تنوع در طراحی حروف هستیم.

فونت مطبوعات؛ فونت نوشتجات چاپی  کتاب‌ها و مجله‌ها و روزنامه های چاپ شده این دسته سری فونت‌های مطبوعاتی دارای 2 بخش هستند به شرح زیر:

  • فونت تیتر

فونت تیتر معمولا برای عناوین پوستر، برشور، بیلبورد، کاتالوگ، مجلات و … استفاده می شود.

  • فونت متن

فونت متن از آنجا که از اسمش پیداست برای متون بکار رفته و زیبایی که در فونت تیتر در سایز بزرگ است در پیلادر بندی فونت متن نیست.

اعتقاد ما در ایران فونت این است که فونت تیتر و فونت متن باید جداگانه طراحی شود، زیبا ممکن است که ساختار کلی حروف یکی باشد، ولی روی مسائلی از این دست که ضخامت ها و مسائل فیزیکی باید دوباره کار شود، زیرا زمانی که ما استروک میدهیم، ضخامت یکسان دور کلیه حروف قرار گرفته و تناسب ها تفاوت پیدا خواهند کرد، و جاهایی حتما باید اغراق شود، جاهایی کمتر مبالغه و غرق

فرضا حفره های “و” اگر بدون تناسب باشد خورده می‌شود.