1

فونت کوفیان در 8 وزن فارسی

توضیحات مختصر محصول
فونت کوفیان در 8 وزن فارسی

کوفیان iranfont Kufyan Arabic یک فونت لایسنس آزاد فارسی سازی شده توسط تیم ایران فونت می‌باشد، در فونت کوفیان iranfont Kufyan Arabic ایرادات فنی از نظر ساختار و کدنویسی در نرم افزار های کامپیوتر از جمله: فتوشاپ، پریمیر، افترافکت و ایلستریتور وهمچنین در نرم افزار های موبایل از جمله: اینشات، پیکس آرت و… دیده شده است.

فونت کوفیان در 8 وزن فارسی
فونت کوفیان در 8 وزن فارسی

فونت کوفی

الفبای عربی از الفبای سریانی و نبطی گرفته شده است. خط نسخ از خط نبطی و خط کوفی از خط سریانی که حایری نیز نامیده می شود توسعه یافته است. خط نسخ که به مستدر نیز معروف است به دلیل طول و سرعت و سهولت نگارش برای نوشتن نامه ها و اسناد و نسخ خطی استفاده می شد و همچنین خط کوفی به دلیل نزدیکتر بودن به نقاشی تا نوشتن و داشتن خصوصیت مقدس به کار می رفت. مصحف می نوشت. در کشورهای مسلمان، سبک حجازی و کوفی خطوط اولیه کتابت قرآن است. پس از سبک حجازی، رشد و توسعه نوشتار عربی از طریق الفبای کوفی صورت گرفت. خط کوفی بسته به شکل به دو صورت ساده و تزئینی به کار می رفت. کوفی ساده، تمیز و بدون تزئین است، در حالی که کوفی تزیینی تکنیکی است که شامل عناصر تزئینی است.
در کتب و متون کهن خط کوفی با نام‌های مختلفی معرفی شده است: مکه، مدنی، کوفی، بصری، گرد، مثلث، میل و غیره و این نام‌ها نشان‌دهنده سبک‌های کوفی مختلف، ریز و درشت است و برای نوشتن آن استفاده می‌شده است. قرآن در آغاز اسلام. به عنوان مثال، کوفی ایتالیک روشی برای نوشتن با حروف کج است.
حاشیه اولیه اغلب از خطوط مستقیم افقی و عمودی تشکیل شده است و حروف اطراف آنها کوچک به نظر می رسند. یکی دیگر از ویژگی های این خط، شکل مشابه حروف است که تشخیص حروف را از یکدیگر دشوار می کند. در مرزهای اولیه، حرکات مستقیم افقی و عمودی به وضوح با حرکات منحنی تضاد دارند. برخی از ساختارهای حروف مسطح و از نظر ضخامت تقریباً نزدیک به هم نوشته می شوند و برخی از حروف از صفحات موازی استفاده می کنند. فشردگی و فضای نوشته از دیگر ویژگی های حاشیه نویسی است. گاهی اوقات فاصله زیادی بین حروف ایجاد می شود به طوری که بخشی از کلمه در یک خط و بخشی در خط بعدی قرار می گیرد. در برخی دیگر، فضای منفی بین حروف به قدری کوچک و فشرده است که به صورت خطی نازک به نظر می رسد و تضاد شدیدی با خط تیره ها و پیوندهای بلند دارد.

دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. پراکندگی غیرقابل تصور منابع مورد مطالعه در این زمینه ممکن است اولین چالشی باشد که هر محققی باید با آن روبرو شود. بی شک تنوع زیاد شجره نامه های کوفی نیز ادغام مطالعات نظری در این زمینه را دشوار می کند.
خوشنویسی و خوشنویسی برای مسلمانان مهم است و معماری و نقاشی در اروپا جذابیت بیشتری دارد. بسیاری از تحقیقات در مورد فرهنگ ایران به دنبال جریان ارزشمندی از تحقیقات است که قبلاً توسط غربی ها (که به ندرت به این موضوع پرداخته بودند)، چه توسط اروپایی ها و چه توسط دانشمندان ایرانی یا مسلمان آشنا به هنر اسلامی انجام شده است. خوشنویسی و خوشنویسی).
از سوی دیگر، دانشمندان غربی بدون شک برای فراگیری و درک خوشنویسی ایرانی به تحقیق بیشتری نسبت به آثار معماری نیاز خواهند داشت. دانستن اجباری الفبا مقدمه ای برای درک یک رشته خاص مانند ریشه شناسی یا سایر موضوعات مرتبط است که برای هیچ دانشمندی آسان نیست. در واقع پیچیدگی این مسیر باعث شده است که پژوهشگران غیرایرانی در این زمینه نسبت به موضوعات دیگر در مقایسه با معماری یا نقاشی ایرانی به مراتب کمتر تحقیق کنند.
به عبارت دیگر، زمینه تحقیق و پژوهش در مورد تحولات جوامع مسلمان، نیازمند مهارت‌های اضافی فراتر از توانایی ایجاد معنا و ارتباط با این متون است. اکثر محققین غیر مسلمان به دلیل آشنایی الفبایی با موضوع; به طور طبیعی زمان مطالعه برای آن موضوعات را کاهش می دهد.
چرا گسترش این شبکه مهم است؟ اهمیت آن به چه عواملی بستگی دارد؟
این خط از چندین نوع بسیار مهم است:
الف) خطوط کوفی میراث مشترک بسیاری از کشورها در همه جا است. از اسپانیا و شمال آفریقا گرفته تا هند و چین در غرب، از آسیای مرکزی تا سواحل شرقی قاره آفریقا. وقتی خط کوفی را می گوییم به این معناست که مردم تمام روستاهای ذکر شده در آنجا حس اجتماع و احساس خانوادگی خاصی دارند. خط کوفی در کشورهای مسلمان رواج داشت و به دلایل دیگر حتی در کشورهای غیر اسلامی نیز رواج داشت.
ب) بخش اعظم هنر ایران از طریق حوادثی که در جهان خط کوفی رخ داده به دست ما رسیده است. اصطلاح «هنر» در این زمینه به خوشنویسی محدود نمی شود. غنی‌ترین آفرینش هنری، نقش نقوش فاخر و نوشته‌های سرشار از ارزش‌های انسانی و فکری در جامع‌ترین شکل خود، مقدم بر دوره رواج خطوط کوفی بود.
ج) الفبا و دستخط اسرار بسیاری از اجداد باستانی ما را در خود جای داده است. تا چند دهه پیش در بسیاری از خانه های ایرانی کتیبه هایی بر روی کاشی یا سنگ بالای در ورودی نوشته شده بود. طلسم ها برای نجات جان استفاده می شدند، اکثر آنها از حروف الفبا تشکیل شده بود. امروزه با توجه به جهل بزرگی که با تاریخ خود به دست آورده ایم، تمام اسرار تاریخ را فراموش کرده ایم یا چیزی جز ارزش تزئینی یک شی زیبا درک نمی کنیم. در طول تاریخ، زندگی مردم معنا و شخصیت (به عنوان نمادهای انسانی از کرامت، پاکی و اخلاق) پیدا کرده است.

فونت کوفیان در چه نرم افزارهایی کامپیوتری قابل استفاده است؟

قابل استفاده در کامپیوتر(رایانه) ویندوز و مک فتوشاپ(Photoshop) پریمیر(premiere) افتر افکت(After Effects) فیلمورا(FilmoraGo) کانوا(Canva)

فونت کوفیان در ایران فونت Kufyan Arabic
💎 فونت کوفیان رایگان با تهیه اشتراک ویژه ایران فونت
💲 کوفیان فونت فونت فارسی Kufyan Arabic سازی شده لایسنس آزاد
⏳ کوفیان فونت بهینه سازی شده جدید و رایگان
⏱ تایپ فیس کوفیان مخصوص موبایل و کامپیوتر
⭐ خط کوفیان خط فارسی Kufyan Arabic عربی ایران فونت
🎯 متن کوفیان مناسب برای متن و تیتر

برای دانلود زیبا ترین فونت های انگلیسی و فارسی با متن فونت جذاب برای بیو و فونت اسم برای اینشات با سری فونت های عاشقانه خاص و آنلاین برای اینستاگرام اینبار با فونت کوفیان در خدمت شما عزیزان هستیم.

فونت کوفیان در چه نرم افزارهایی موبایلی قابل استفاده است؟

کوئیک(Quik) زد فونت(zfont) استوری فونت(story font) اینشات(InShot) فونتوام(Phonto) پیکس آرت(Picsart) اسنپ سید(Snapseed) کاین مستر(KineMaster) ویوا ویدئو(VivaVideo) فوتو لب(Photo lab) متن نگار(matnnegar) ویدئوشو(VideoShow) پاوردایرکتور(Powerdirector)

تایپ فیس کوفیان در دسته بندی فونت های ایران فونت در رسته‌ی زبان فونت دسته فونت های عربی با مجوز فونت رایگان و آزاد می باشد.

پس از تهیه اشتراک ویژه فونت های پریمیوم میتوانید وارد دسته بندی فونت های ویژه فروشگاه ایران فونت شده و تمامی فونت های نمایشی این دسته رو به اختیار در مدت مشخص دانلود و استفاده کنید.

با ورود به وبلاگ آموزش فونت میتوانید از آخرین آموزش های تهیه شده استفاده کنید. همچنین نیز سری به سوشال ایران فونت هم بزنید، تا با مشاهده تخفیفات هفتگی از آنها بهرمند شوید.

برای پاسخ به سوالات خود در خصوص فونت پیدا کردن، میتوانید وارد صفحه fontfaq شده و از طریق تلگرام به صورت لحظه ای از مدیران گروه تلگرامی فونت فارسی استفاده کرده و با مراجعه به اینستاگرام فونت فارسی از آخرین اخبار در رشته استوری ها استفاده کند.

فونت کوفیان از سری فونت های آی آر فونت irfont با نشان تجاری IR توسط سایت IRANFONT نیز تهیه و تولید شده است.

فونت کوفیان در 8 وزن فارسی
فونت کوفیان در 8 وزن فارسی

تایپ‌فیس کوفیان رو می تونید هم اکنون از اولین و بزرگترین مرجع دایرکتوری فونت فارسی یعنی ایران فونت دانلود کنید.

با تبدیل این فونت به:

  • WOFF این پسوند رو بیشتر مرورگر های مدرن و اینترنت اکسپلورر ۹ به بعد پشتیبانی می کند.
  • WOFF2 این فرمت نسل بعد از WOFF است که توسط موزیلا ارائه شده است. و برای سئو فونت در سایت تاثیر بسزایی در فرایند سرعت سایت خواهد داشت.(پیشنهاد مدیر ایران فونت)

میتوانید به آسانی از این فونت وب سایت خود استفاده کنید.

فرمت کوفیان TTF بوده و تمامی رایانه ها و گوشی های هوشمند بعلاوه مرورگرها از این فرمت پشتیبانی می‌کنند، بغیراز اینترنت اکسپلورر ما در ایران فونت تضمین استفاده از این فونت جدید را در کامپیوتر(رایانه): ویندوز و مک و گوشی های هوشمند(موبایل): اندروید و آیفون نیز می دهیم.

پیش از این تقریباً تمامی کتاب های ایجانب به طور کامل به انگلیسی ترجمه شده است و همه به صورت همزمان به زبان فارسی و انگلیسی در کشور چاپ می شدند. اما در مورد این کتاب، آماده سازی قبلی ناشر آمریکایی به این معنا بود که متن انگلیسی قبل از متن فارسی چاپ شده است. امیدواریم به زودی متن فارسی این کتاب زیبا شود.
با توجه به این رویداد فرهنگی پژوهشی، ضروری است که ترجمه پشت سر هم (از فارسی به انگلیسی) بتواند به تعامل متقابل خاورشناسان و پژوهشگران ایرانی منجر شود. به نظر من و همکارانم، مسئله کوفی نویسی در دوران معاصر، ضرورتی اجتناب ناپذیر در عرصه ارتباطات فرهنگی و انسانی و نیز شناخت آن توسط سایر مردمان با آداب و سنن متفاوت است.
ما معتقدیم که امروزه بخش مهمی از پژوهش‌های فرهنگی-تاریخی اقوام مختلف می‌تواند به دستاوردهای ضروری برای رفع نیازهای فرامادی انسان معاصر تبدیل شود. اشتراکات فرهنگی-اجتماعی تمدن های بزرگ و جوامع مختلف با چنین روش انسانی قابل تحلیل و بررسی است. بررسی خط زیبای کوفی ارزش‌های انسانی را فراتر از رنگ، نژاد، زبان و هر امری از این قبیل نشان می‌دهد.
بنابراین، پیوندهای فرهنگی بین مناطق و گروه‌های قومی که با خط کوفی نوشته شده‌اند، بسیار قوی‌تر از پیوندهایی است که توسط مرزهای منطقه‌ای محدود شده‌اند. از این منظر، معنای واژه ها – در هر زمینه ای – عامل ارتباطی قدرتمند جامعه و روابط انسانی در قالب فرهنگ ها و مناظر خاص است.

نمایش بیشتر
قوانین ایران فونت

خرید فونت توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر از ایران‌فونت است و بلافاصله پس از خرید فونت فارسی لینک دانلود فونت در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش فونت در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.لطفا حقوق طراحان فونت را رعایت کنید. همچین سوالی تو ذهنتون هست که اسم این فونت رو کسی میدونه؟! برای پاسخ به این سوال و موارد مشابه وارد کانال ایران فونت در تلگرام شوید(کافیه iran font رو در تلگرام سرچ کنید) و با عضویت در کانال و همچنین گروه fontfaq به تمامی سوالات خود پاسخ دهید.

  • قابل استفاده در گوشی های هوشمند(موبایل) اندروید و آیفون کوئیک(Quik) زد فونت(zfont) استوری فونت(story font) اینشات(InShot) فونتوام(Phonto) پیکس آرت(Picsart) اسنپ سید(Snapseed) کاین مستر(KineMaster) ویوا ویدئو(VivaVideo) فوتو لب(Photo lab) متن نگار(matnnegar) ویدئوشو(VideoShow) پاوردایرکتور(Powerdirector)
  • قابل استفاده در کامپیوتر(رایانه) ویندوز و مک فتوشاپ(Photoshop) پریمیر(premiere) افتر افکت(After Effects) فیلمورا(FilmoraGo) کانوا(Canva)
  • دسترسی به فایل فونت و همچنین آپدیت(به روزرسانی) فونت فارسی به صورت مادام العمر رایگان است.
  • پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده از فونت توسط طراح و مدیر سایت ایران فونت
  • IRAN FONT | Online Persian Font Store
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0 امتیاز کلی : 0.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 0 خرید
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نظر، پیشنهاد و انتقاد خود را از فونت مد نظر ارسال بفرمائید. بهتر است از فضای خالی(Space)بیش‌از‌حد معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات فارسی و انگلیسی با صفحه کلید جداً بپرهیزید و همچنین از فونت اصیل فارسی استفاده کنید. نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی از فونت و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به فونتی خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای جداً خودداری کنید. با احترام _ ارادت بی کران (مدیریت سایت ایران فونت مسلم میان آبی)

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “فونت کوفیان در 8 وزن فارسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.