پیدایش خطوط خوشنویسی نسخ، نستعلیق و ثلث به شکل امروزی به بیش از 700 سال پیش باز می گردد.
در طول قرون گذشته اساتید مشهور خوشنویسی تغییرات زیادی را در جهت تکامل این خطوط انجام داده اند. حاصل این زحمات است که امروز خطوط خوشنویسی با زیبایی خاصی به نظر می رسد.
قواعد ترکیب در خطوط مختلف خوشنویسی به اندازه ای پیچیده است که برای آنکه یک فرد علاقه مند به خوشنویسی بتواند به مقام بالایی در این فن دست یابد نیاز به سالها تجربه دارد.
انگیزه اصلی در پدید آوردن نرم افزار کلک آن بوده است که این امکان را برای خوشنویسان حرفه ای و علاقه مندان فراهم آورد تا بتوانند با استفاده از آن ترکیبات مختلف را به سادگی ایجاد کرده و زیباترین آنها را برگزیند.
در هنر خوشنویسی یک حرف با اشکال مختلف می تواند ظاهر شود و علاوه بر آن برای هر کلمه یا جزئی از آن ترکیب های متعددی ممکن است وجود داشته باشد.
در نرم افزار کلک اشکال مختلف هر حرف محدود به 4 شکل نمی شود و حتی ممکن است در بعضی از خطوط، تعداد اشکال یک حرف به بیش از 100 شکل هم برسد. نرم افزار کلک مناسب ترین ابزار برای خلق یک اثر هنری برجسته با خطوط خوشنویسی است.

نرم افزار کلک/ایران فونت www.irfont.ir
توجه: طبق تماسی که با مسئولان سیناسافت داشتیم عنوان نمودند که راضی نیستند کسی از نسخه های کرک شده استفاده کنند و استفاده از آن شرعا و اخلاقا اشکال دارد. بنده شخصا از نرم افزار اورجینال استفاده می کنم. 380 هزار تومان(واقعا خیلی گرونه!) هزینه پرداخت کردم تا مشمول الذمه نباشم. پس اشکال استفاده از این نسخه بر گردن کاربران است.
به منظور خرید هر یک از محصولات مؤسسه فرهنگی نرم افزاری سینا می توانید درخواست خود را به آدرس پست الکترونیکی Sale@sinasoft.org ارسال نموده و یا با شماره تلفن 88554619-021 تماس حاصل فرمایید.