FontForge یک برنامه کامل ویرایشگر فونت (در سیستم عامل های رایج مانند ویندوز، لینوکس و مک) است که از تمام فرمت های رایج فونت پشتیبانی نموده و ویژگی ها و ابزارهای پرکاربردی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد. این نرم افزار به شما امکان می دهد تا به ایجاد انواع فونت های postscript, truetype, opentype, cid-keyed, multi-master, cff, svg و bitmap (bdf, FON, NFNT) پرداخته و قادر به ویرایش و تغییر فرمت فونت های دلخواه خود باشید.

 دانلود نرم افزار ویرایشگر فونت FontForge (منبع باز)  منبع: Irfont.ir

امکانات و ویژگی های FontForge

FontForge است "یک سیستم نرم افزار بسیار قدرتمند ارائه عملا تمام ویژگی های فونتلب، همراه با برخی از ویژگی های منحصر به فرد و اغلب انقلابی خود را دارد."

به منظور تسهیل در تبدیل فرمت خودکار و دیگر کارهای تکراری، Fontforge پیاده سازی دو زبان های برنامه نویسی: زبان خود را دارد و پایتون [6] FontForge می توانید اسکریپت از رابط کاربری گرافیکی آن را اجرا کنید، از خط فرمان، و نیز ارائه می دهد ویژگی های آن به عنوان یک ماژول پایتون پس از آن می توانید. تواند به هر برنامه پایتون یکپارچه شده است.

Fontforge از مشخصات اپن تایپ پشتیبانی میکند. این برنامه همچنین از پسوند حروفچینی ریاضی (جدول ریاضی) معرفی شده توسط مایکروسافت برای Cambria و آفیس 2007، زیتک و LuaTeX پشتیبانی می نماید.

FontForge با استفاده از FreeType صفحه نمایش فونت را رندر می کند.

با FontForge می توانید Potrace یا AUTOTRACE یک تصاویر بیت مپ را وارد یک فونت کنید و به خودکار آنها را به صورت برداری ترسیم کند.

بخش هایی از کد FontForge توسط موتور حروفچینی LuaTeX برای خواندن و تجزیه فونت اپن تایپ استفاده می شود.

کد منبع FontForge شامل تعدادی از برنامه های سودمند در دایرکتوری 'fonttools، از جمله' showttf که نشان می دهد محتویات فایل های فونت باینری، و یک مبدل WOFF و deconverter.


دانلود نرم افزار FontForge به همراه فایل pdf راهنما

دانلود آخرین نسخه FontForge از سایت سازنده:

FontForge برای ویندوز، مک و گنو لینوکس
حذف: راهنمای حذف نرم افزار FontForge
و همچنین کد منبع تحت لیسانس آزاد